„De prea mulți ani, niște oameni răi, niște habarniști, niște politruci puși șefi la această companie ApaServ de către PSD, își bat joc de municipiul Roman și de romașcani.
M-am săturat de această umilință la care suntem supuși noi romașcanii, de ani de zile, m-am săturat să primesc și să primim apă cu porția, m-am săturat de incompetența celor de la ApaServ și de lipsa totală de respect față de orașul nostru.
Noi, romașcanii nu suntem oameni de mâna a doua domnule președinte al PSD Neamț, noi ne plătim facturile la timp, suntem oameni corecți și gospodari și nu cerem altceva decât să avem condiții normale de trai și să avem apă
Această bătaie de joc din parte PESEDIȘTILOR, de la Apa Serv și respectiv Consiliul Județean Neamț trebuie să înceteze și singura soluție este în mod clar, trecerea la operatorul ApaVital.”
George Lazăr, președinte PNL Neamț
