Două persoane au ajuns astăzi la spital, în urma unui accident rutier


La ora 10:58 pompierii au fost solicitați să intervină în comuna Petricani la un accident rutier produs în satul Târpești. În accidentul rutier au fost implicate două autoturisme în care se aflau trei persoane.

La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț și SAJ – Substația Târgu-Neamț.

Un bărbat de 24 de ani și o femeie de 36 de ani au necesitat îngrijiri medicale. Cele două persoane au fost asistate medical și ulterior transportate la CPU Târgu-Neamț.

Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma evenimentului rutier.


Distribuie articolul