ZAMIR, afacerea colorată a unor tineri astronauți


Ionel Timiș și Bene László. Așa a început povestea ZAMIR. Încă de când cei doi aveau doar 17 ani și știau că vor să aibă propriul business. Zis și făcut. Cu entuziasmul și energia molipsitoare, specifică vârstei, a apărut ZAMIR, în urma finalizării unui program de educație antreprenorială. Cu speranța de a produce un impact pozitiv în lume prin culoare și veselia modelelor, șosetele ZAMIR reușesc fără doar și poate să înveselească și cel mai posomorât zamirian, membru al echipei ZAMIR.

Dicționar ZAMIR; ZAMIR-numele planetei noastre, Zamiria-numele capitalei noastre, Zamirian-membrii comunității noastre, Astronaut- membrii echipei noastre.

„Am început ZAMIR în ideea de magazin online de tricouri personalizate. Eram convinși că tricourile de pe piața românească nu arată suficient de bine ca design. Am fost naivi și am crezut că noi, doi băieți de 17 ani, știm mai multe despre tricouri decât toate firmele de pe piața din România.

Ei bine, rezultatul nu a fost unul foarte fericit. Am reușit să facem niște tricouri care chiar arătau bine. Însă prețul lor a fost mult prea ridicat. După 2 alte tentative nereușite de a revoluționa piața modei, am ajuns, din greșeală, să vindem șosete colorate. Inițial adusesem niște șosete colorate drept produse complementare la tricouri și hanorace. Nu ne așteptam să se vândă bine. Spre supriza noastră, au început să se vândă mai bine ca toate celelalte produse din magazin.

A început să se miște treaba cu șosetele colorate, însă erau și ele foarte scumpe. Din start le cumpăram la un preț imens și trebuia să le vindem la 50 de lei ca să ne acoperim costurile și să facem un pic de profit. Așadar, ne-am decis să eliminăm furnizorii din ecuație și ne-am hotărât să ne lansăm propria colecție de șosete colorate. Concepute de noi, de la zero și fabricate de o firmă parteneră.

Așa am reușit să scădem prețul șosetelor de la 50 de lei la 22 de lei în toamna anului 2020, când am lansat primele modele de șosete colorate sub marca ZAMIR.

Finalizăm săptămâna în cel mai colorat mod posibil, achiziționând produsele ZAMIR, la prețuri speciale, accesând link-ul de mai jos. Pe lângă șosete, găsiți la doar un click distanță și pinuri metalice cu care vă puteți înveseli atât rucsaul, încălțămintea sau geanta. Trebuie să fim parte din povestea lor frumoasă și să susținem doi tineri români, cumpărându-le produsele, având în vedere faptul că magia care vine alături de produsele ZAMIR, garantează o porție de zâmbete de fiecare dată când le folosiți.

https://zamir.ro/


Distribuie articolul